upAOF

Στην κορυφή Λαδοπούλου και Ροσενλής, 13 μετάλλια για τον ΑΟΦ

Με 13 μετάλλια (5 χρυσά-3 αργυρά-5 χάλκινα) επέστρεψε η ομάδα του ΑΟΦ απο το διεθνές Κύπελλο ROLLER SKI που πραγματοποιήθηκε στο Μέτσοβο και στα Ιωάννινα το τριήμερο 4-6/9/20.Οικοδεσπότες της διοργάνωσης ο τοπικός σύλλογος ΕΟΣ ΜΕΤΣΌΒΟΥ και η ΕΟΧΑ, έφεραν σε πέρας μία δύσκολη διοργάνωση με επιτυχία. Επιτυχία όμως και μάλιστα μεγάλη, είχαν και οι αθλητές του ΑΟΦ αφού κατάφεραν να αποσπάσουν το 44% του συνόλου των μεταλλίων όλων των αγωνισμάτων και κατηγοριών ΑΓΕΝ-Π-Κ.

Κυρίαρχοι στις κατηγορίες τους, η Λαδοπούλου Βούλα και ο Ροσενλής Βασίλης, δεν άφησαν περιθώριο αμφιβολίας των ικανοτήτων τους και κατέκτησαν 3 και 2 κύπελλα αντίστοιχα. Ο Αντώνης Προδρομίδης στους παίδες κατέκτησε 2 αργυρά μετάλλια, ενώ η Ρόζα Χριστίνα (πρώτη χρονιά κορασίδα) σε μια υπεράνθρωπη προσπάθεια πήρε το αργυρό μετάλλιο χάνοντας κυριολεκτικά για λίγα εκατοστά στο νήμα, την πρώτη θέση στην κατηγορία κορασίδων. Στις κατηγορίες τους, η Νεφέλη Τίτα και ο ΄Αγγελος Αντωνιάδης, πήραν την τρίτη θέση δις και απο 2 χάλκινα μετάλλια αντίστοιχα.Τέλος ο νεοεισερχόμενος στην κατηγορία παίδων Γεωργάκης Γιάννης πήρε το χάλκινο μετάλλιο.Συγχαρητήρια σέ όλα τα παιδία μας για την προσπάθεια και τις επιδόσεις τους.Στην 15μελή αποστολή συμμετείχαν οι: ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΕΛΕΝΑ ΙΩΑΝΝΟΥ, ΝΕΦΕΛΗ ΤΙΤΑ, ΣΑΡΑΚΙΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, ΣΑΡΑΚΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΛΥΚΟΥΔΗΣ ΘΑΝΟΣ, ΓΑΣΤΗΣ ΘΑΝΟΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ, ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΘΩΜΑΣ, ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΟΣΕΝΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΠΡΟΔΡΟΜΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ, ΣΙΕΚΡΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΡΟΖΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ.